MOUKA TIŠNOV, s.r.o.

Přeskočit navigaci


CONTACT

MOUKA TISNOV, s.r.o.
Korab 133
666 01 Tisnov
Czech Republic

Phone: +420 549 415 783
Phone: +420 549 410 100 (switchboard)
Fax: +420 549 410 462
GSM: +420 722 815 714
(sales department)
E-mail: mouka@mouka.cz

Where we are

WE SUPPORT

Gallery Diana

Sport

Tisknout aktuální stránku

Sport – popruhy jsou používány v mnoha odvětvích. Pro sportovní použití jsou využívány především pevnostní popruhy, které jsou zároveň i odolné vůči náročným klimatickým podmínkám. Příklady využití popruhů při různých sportovních aktivitách jsou následující:

 

Horolezectví – je jedním ze sportů s největším využitím popruhů. Při horolezectví jsou využívány především vysoce pevnostní expreskové popruhy, popruhy pro výrobu úvazků a popruhy vyráběné z materiálu Dyneema (zaručují potřebnou pevnost, nízkou hmotnost a malou šíři).


Jeskyňáři – používají stejné vybavení jako horolezci, tj.expreskové popruhy a úvazky ušité z pevnostních popruhů.
úvazek

Paragliding – jedná se o sportovní odvětví, při kterém je kladen důraz na malou tažnost popruhů, proto jsou využívány především popruhy z polyesterových a polyamidových materiálů. Popruhy najdou uplatnění při výrobě sedaček,  volných konců, helem, batohů, apod. Své uplatnění zde najdou také lemovky.

Kiting – stále více se rozmáhající sport pro volný čas, který můžete aktivně provozovat na zasněžených i travnatých loukách. Při kitingu jakéhokoliv typu (lyže, snowboard, sufr, kolo, atd.) je využití popruhů především v postroji pro připnutí kitu mezi padákem a člověkem.

Balonové létání – nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na krajinu. Polyesterové popruhy jsou zde využity pro zpevnění kopule balónu.

Slackline – jedná se o nově vzniklý sport, který je oblíben především u mladší generece. Chození po popruhu napnutém mezi dva velké stromy, skály či pilíře, nabízí velkou dávku adrenalinu a nezapomenutelný zážitek. Pro tento sport se využívá speciálně navržený typ popruhu s minimální tažností a maximální pevností.

slack line popruh

Turistika – velmi oblíbený aktivní sport, který vyžaduje kvalitní vybavení v podobě batohů, spacáků, stanů, bot, oblečení, atd. Ve všech těchto případech jsou použity popruhy, které zaručují praktičnost a použitelnost těchto výrobků.

Travní lyžování – v sobě skrývá teplo léta a krásu lyžování. I zde jsou použity popruhy.

Hůlky – na každé hůlce najdete užší popruh, jako nenahraditelná součást proti její ztrátě.

Cyklistika – využití popruhů v tomto odvětví je velmi široké – helmy, brašny, dětské sedačky, batůžky,atd.

Vodní sporty – popruhy jsou nedílnou součástí při výrobě plovacích vest, nepromokavých vaků, úchytů kánoí, helem, apod.

Potápění – i pod vodní hladinou můžete nálezt využití popruhů a to v podobě opasků, držáků lahví, pouzder a mnoha dalších užitečných věcí. Používají se především popruhy, které jsou odolné proti nasákavosti vodou.

Rybaření – relaxační sport ke kterému je potřeba mnoho vybavení – batohy, židličky, bivaky, lehátka, oblečení, vysoké holinky, atd. Zde všude lze popruhy nalézt.

Sáňkování – v zimní sezóně nenahraditelná součást jako výplet saní širokými polypropylenovými popruhy.

Hry - popruhy a lemovky jsou používány i při výrobě sítí určených pro míčové hry, jako jsou například sítě na tenis, volejbal, bedminton, stolní tenis, atd.